Založ si blog

Na výlety po Slovensku

Počas leta sme chodili na výlety po Slovensku. Objavili sme veľa zaujímavých miest, o ktorých vám chcem teraz povedať.

Prvé miesto je Počúvadlo. Je tam veľká jazero, ktoré sa dá celé okolo obísť, pretože je tam spravená nová cesta. Kúsok od jazera je cesta, ktorá vedie na vrch Sitno. Cesta je síce náročnejšia, ale konečný výhľad stojí za to. Výstup na Sitno trvá cca hodinku po lesnej ceste hore kopcom.

Tajomné miesto sme objavili v dedinke Lišov. Nachádza sa tam múzeum ale nie je obyčajné. Je to múzeum masiek, ktoré na Slovensku inde nenájdete. Celkové múzeum sa skladá z troch častí. Prvá časť je starý dom, v ktorom je zobrazený život ešte našich prababičiek a pradedkov. Druhá časť je keltský dom a posledná tretia časť je samotné múzeum masiek. Majiteľ múzeu je zlatý a s radosťou vám odpovie na každú vašu otázku. V múzeu nájdete masky z celého sveta.

Medzi zaujímavé miesta patrí určite lesnícky skanzen Vydrovo v Čiernom Balogu. Vôňu lesa cítite po celý čas vašej prehliadky, keďže vedie cez nádherné lesné cestičky. Nájdete tam nielen zvieratá, ktoré žijú v lese, ale aj stroje, s ktorými sa v ňom pracovalo.

Posledným typom na výlet je hrad Čabraď. Je to už len zrúcanina hradu, ale je tam cítiť neskutočnú atmosféru. Sú tam taktiež miesta kde sa dajú spraviť pekné fotky. Cesta je dlhšia, ale oplatí sa ju zdolať.

Ivan Korčok

Korčok: Rusko je bezpečnostnou výzvou pre NATO aj Slovensko

01.12.2020 21:05, aktualizované: 21:35

Minister sa vyjadril, že silná Severoatlantická aliancia pripravená na výzvy budúceho desaťročia je životným záujmom Slovenska.

slony, Afrika, India, kly

Botswana repatriuje tisíce slonov do Angoly

01.12.2020 19:09

Desaťtisíce slonov žijúcich v Botswane sú "utečenci" z občianskej vojny v Angole, ktorá prebiehala v rokoch 1975 - 2002.

Jaroslav Haščák

SaS: Haščák je symbolom korupcie a bielych golierov

01.12.2020 19:08

Šéfa finančnej skupiny Penta obvinil policajný vyšetrovateľ z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Donald Trump

Trump chce v ďalších voľbách opäť kandidovať za prezidenta

01.12.2020 18:06, aktualizované: 22:44

Trump stále oficiálne nepriznal svoju porážku a opakuje obvinenia, že jeho demokratický súper Biden zvíťazil vďaka podvodom, čo však nedoložil žiadnymi dôkazmi.

travel and fashion

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1
Celková čítanosť: 701x
Priemerná čítanosť článkov: 701x

Autor blogu

Kategórie

Archív